Aktuálne novinky

 Ponuka práce

1. Zootechnik

           a) Nástupný plat - 1000 € brutto/počas skúšobnej doby

           b) Požiadavky - Skončené stredoškolské vzdelanie v odbore poľnohospodárstvo, alebo vysokoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho zamerania. Kladný vzťah k zvieratám, flexibilita, aktívny prístup k riešeniu pracovných úloh

           c) Skúšobné obdobie - 3 mesiace

2. Pracovník živočíšnej výroby

           a) Nástupný plat - 5,00 €/hod + pohyblivé zložky odmeny

           b) Požiadavky - Ukončené základné vzdelanie, kladný vzťah k zvieratám, práca aj na nočnú smenu

           c) Náplň práce - Starostlivosť o dojnice a mladý hovädzí dobytok

           d) Skúšobné obdobie - 3 mesiace

V prípade záujmu o tieto pracovné pozície, alebo ďalšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0903 535 846. Nástup možný od 1.9.2021


Duálne vzdelávanie

Tento rok sme už zapojený do duálneho vzdelávania a je u nás možnosť  absolvovať odborné praktické vyučovanie v študijnom odbore mechanizácia pôdohospodárstva, v spolupráci so Strednou odbornou školou lesníckou v Tvrdošíne. 

Rok 2021 v skratke

Rok so slabou a teplou zimou vystriedanou až neobyčajne teplou jarou v mesiacoch marec a apríl. Máj naopak veľmi chladný a daždivý čo ovplyvnilo schádzanie jarín a kukurice.   Žatva priniesla o niečo lepšie výnosy ako rok minulý, okrem ovsa, ktorého bolo žalostne málo. Jeseň bola oproti minulému roku veľmi suchá. Výnosy kukurice na siláž  boli 32 t/ha. So stavebnej činnosti sa nám podarilo prerobiť hradenie a rozšíriť životný priestor mladým jalovičkám v maštali č. 1. Rozšírili sme aj plochu pre teliatka v búdach a vybudovali menšie hnojisko.

Osevný plán na rok 2022

Pšenica ozimná - 183 ha

Pšenica jarná - 20 ha

Repka ozimná - 48 ha

Repka jarná - 20ha

Kukurica na siláž - 138 ha

Pestrec Mariánsky - 28 ha

Produkcia mlieka z roka na rok rastie

Pozitívnym faktorom v roku 2020 bolo, že sa nám opäť podarilo zvýšiť produkciu mlieka oproti predchádzajúcim rokom.  Darí sa to najmä vďaka modernizácii výroby, dbanie o kvalitu krmív a kŕmnych dávok, ako aj celkovú starostlivosť poskytovanú nášmu dobytku. 

Modernizácia poľnohospodárskej techniky

V roku 2021 sa nám podarilo opäť trochu zmodernizovať náš poľnohospodársky vozový park. Zakúpili sme malý nakladač Manitou  MLT 420-60 H. 

PROD Bobrov, Družstevná 263, 029 42  Bobrov, +421 911 394 783
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!