Aktuálne novinky

 Ponuka práce

1. Zootechnik

           a) Nástupný plat - 1000 € brutto/počas skúšobnej doby

           b) Požiadavky - Skončené stredoškolské vzdelanie v odbore poľnohospodárstvo, alebo vysokoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho zamerania. Kladný vzťah k zvieratám, flexibilita, aktívny prístup k riešeniu pracovných úloh

           c) Skúšobné obdobie - 3 mesiace

2. Pracovník živočíšnej výroby

           a) Nástupný plat - 5,00 €/hod + pohyblivé zložky odmeny

           b) Požiadavky - Ukončené základné vzdelanie, kladný vzťah k zvieratám, práca aj na nočnú smenu

           c) Náplň práce - Starostlivosť o dojnice a mladý hovädzí dobytok

           d) Skúšobné obdobie - 3 mesiace

V prípade záujmu o tieto pracovné pozície, alebo ďalšie informácie nás kontaktujte na tel. čísle 0903 535 846. Nástup možný od 1.9.2021


Duálne vzdelávanie

Od budúceho roku 2022 bude možnosť u nás absolvovať odborné praktické vyučovanie v systéme duálneho vzdelávania v študijnom odbore mechanizácia pôdohospodárstva, v spolupráci so Strednou odbornou školou lesníckou v Tvrdošíne.

Rok 2020 nebol vôbec ľahký 

Rok, v ktorom nepriazeň počasia spôsobila nemalé problémy. Slabá zima nasledovaná suchom a neskorým mrazom až po výdatné zrážky trvajúce mesiac sa podpísali pod najnižšie výnosy obilnín za posledných 10 rokov. Aby toho nebolo málo, početné stáda diviakov zničili na niektorých parcelách s kukuricou až 60 % úrody. Nevyspytateľnosť počasia sa podpísala aj pod osevný plán a nebolo možné zasiať pšenicu ozimnú podľa plánu.

Osevný plán na rok 2021

Pšenica ozimná - 180 ha

Pšenica jarná - 60 ha

Ovos siaty - 23 ha

Ovos nahý - 42ha

Kukurica na siláž - 125 ha

Ostropestrec Mariánsky - 75 ha

Produkcia mlieka z roka na rok rastie

Pozitívnym faktorom v roku 2020 bolo, že sa nám opäť podarilo zvýšiť produkciu mlieka oproti predchádzajúcim rokom.  Darí sa to najmä vďaka modernizácii výroby, dbanie o kvalitu krmív a kŕmnych dávok, ako aj celkovú starostlivosť poskytovanú nášmu dobytku. 

Modernizácia poľnohospodárskej techniky

V roku 2020 sa nám podarilo opäť trochu zmodernizovať náš poľnohospodársky vozový park. Zakúpili sme dva menšie traktory značky Case, jeden výkonnejší traktor značky John Deer a kŕmny voz Sturty.

PROD Bobrov, Družstevná 263, 029 42  Bobrov, +421 911 394 783
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!